GALRIA 01

GALERIA 02

GALERIA 03

"Pomysł akcji zrodził się z miłości do mojego synka. Choć Miłosz ma zaledwie 8 miesięcy, widzę jak w pełni oddaje otaczającemu go światu całe uczucie jakim jest obdarzany. Obserwuję jak miłość pozytywnie wpływa na jego rozwój. Gdy Miłosz się urodził pojawiło się wiele doniesień mediów na temat brutalnych pobić noworodków. Patrząc na kochanego bezbronnego szkraba śpiącego tuż obok, który w pełni ufa swoim rodzicowm i czuje się kochany i bezpieczny, nie potrafiłam się pogodzić z myślą, że innym dzieciom brakuje tego ciepła, miłości i bezpieczeństwa. Dziecko rodzi się jako czysta karta i to rodzice małą wpływ na kształtowanie jego osobowości. Jest wiele innych sposobów na wytłumaczeie dziecku, że czegoś nie wolno - klaps nie jest rozwiązaniem, tylko pójściem na tzw "łatwiznę". Mój apel do rodziców: Je sli kochasz - nie bij, twoje dziecko na pewno odwzajemni to uczucie po stokroć."

Ania Mazepa-Sobiak

----------------------------------------------------------------------

Akcja "Kocham. Nie biję" powstała w obronie najbardziej bezbronnych istot jakimi są dzieci. Dziecko jest cudem natury. Dziecko to życie. Dziecko to przede wszystkim mały człowiek, który tak jak my - dorośli, zasługuje na miłość i szacunek. Mały człowiek z ufnością patrzy na świat i tych co troszczą się o niego - RODZICÓW. Mały człowiek oczekuje ciepła, bliskości, bezpieczeństwa. Dlaczego wciąż tak wielu z nas depcze i znieważa uczucia drzemiące w tych małych serduszkach?

----------------------------------------------------------------------

Akcja "Kocham. Nie biję" jest manifestem wszystkich rodziców, którzy nadesłali, i nadal nadsyłają zdjęcia swoich szczęśliwych, nie bitych dzieci. Swoją postawą dają przykład, że można wychować dziecko nie stosując żadnych metod przemocy fizycznej. Bo wychowanie bez klapsa, to nie wychowanie bezstresowe. Klapsa zamieniono tu na zasady, konsekwencję, stanowczość i rozmowę.

CAŁY CZAS CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA!!!
kontakt: kocham.niebije@gazeta.pl

PEŁNA WERSJA STRONY JUŻ WKRÓTCE!!!